Jak wynika z raportu NASK "Nastolatki 3.0" prawie wszyscy młodzi ludzie korzystają z Internetu (zaledwie 0,7% nastolatków nie ma stałego dostępu do Internetu), głównie na urządzeniach mobilnych, średnio 3-5 godzin dziennie, a ok. 30% z nich jest on-line cały czas. O tym, jakie zagrożenia się z tym wiążą oraz jak ukierunkować młodzież dowiedzieli się pedagodzy na konferencji "CyberZagrożenia - nowe wyzwania dla pracowników oświaty", zorganizowanej przez Departament Cyfryzacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w Teatrze Powszechnym, w wystąpieniach:
- Młodzież w Internecie- szanse, wyzwania, zagrożenia / Agnieszka Wrońska (NASK)
- Media społecznościowe w dobie dezinformacji i manipulacji środowiskiem informacyjnym / Kamil Basaj (Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń)
- Twórcze korzystanie z Internetu jako jedna z dróg kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci / Joanna Stompel (Fundacja Nowoczesna Polska)
- Cyber-zagrożenia i cyber-szanse. Co to jest bezpieczny wizerunek dziecka w sieci? / Aleksandra Gil (Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii)
- Jak chronić swoje dane, aby nie paść ofiarą przestępstwa / Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. Wydział do walki z Cyberprzestępczością
JC
Fot. JC
0 komentarze:
Prześlij komentarz