„Film najnowszy wobec problemów współczesności w kontekście podstawy programowej kształcenia ogólnego” był tematem spotkania filmoznawców i edukatorów filmowych w Radziejowicach w dniach 8-11 listopada. W programie konferencji znalazły się wykłady i analizy filmoznawcze przygotowane przez wybitnych specjalistów z całego kraju, jak również przygotowane przez doświadczonych doradców metodycznych i pedagogów propozycje pedagogiczne wykorzystania na zajęciach szkolnych i pozaszkolnych takich filmów, jak: Sąsiady (2014), Wielkie piękno (2013), Body/ciało (2015), Strajk (2006).
W trakcie konferencji odbyło się także spotkanie z prof. JERZYM STUHREM, który odpowiadał na pytania prowadzącego - Arkadiusza Walczaka oraz internautów, oglądających transmisję on-line. Opowiadał o swojej rodzinie, ojcu, potrzebie wykształcenia w sobie kręgosłupa moralnego, aby w każdej sytuacji być sobą, być wolnym. Opowiadał o swojej pracy, pierwszych doświadczeniach przed kamerą, poszukiwaniu w teatrze czy kinie wiedzy o człowieku a nie sensacji, konsekwencjach powstania filmu Obywatel, swojej najnowszej sztuce Na czworakach Tadeusza Różewicza. Wielość swoich ról zawodowych (aktora teatralnego, filmowego i dubbingowego, reżysera teatralnego i filmowego, polonisty, wykładowcy, rektora, członka rady programowej Radia Classic, pisarza) tłumaczył przemożną chęcią wypowiedzenia się do ludzi, którą realizuje na różne sposoby.
Z okazji jubileuszu dla uczestników zorganizowano wspaniały koncert jazzowy "The Music of Victor Young" w wykonaniu Kuby Stankiewicza (fortepian), Wojciecha Pulcyna (kontrabas) i Sebastiana Francewicza (perkusja). Po koncercie odbył się uroczysty bankiet podsumowujący 25 lat Ogólnopolskich Konferencji Filmoznawczych.
JC
Fot. P. Kowalczyk, J. Chylak
WYKŁADY I PROPOZYCJE PEDAGOGICZNE
SPOTKANIE Z PROF. JERZYM STUHREM
KONCERT
BANKIET JUBILEUSZOWY
0 komentarze:
Prześlij komentarz
Kliknij w emoticon, aby zobaczyć jego kod!
Aby wstawić emoticon wstaw min. jedną spację przed jego kodem.